Zlé stravovanie vám môže ublížiť , to dobré vás dokáže uzdravovať

Začali ste sa báť o svoje zdravie, lebo vás vystrašil lekár, ktorý vám predpísal kopu liekov ?

Ešte máte šancu, zbavte sa strachu a obáv, ktoré vo vás zanechala návšteva lekára. Zmeňte svoje stravovanie a uzdravte sa jedlom

POZOR!

Objavili sa ú vás príznaky týchto diagnóz alebo vám boli diagnostikované tieto zdravotné problémy…

Problém s pamäťou a mierne kognitívne poruchy, často predzvesť Alzheimerovej choroby

Problémy so sústredením a koncentráciou

Rakovina

ADHD

Depresia

Úzkosť a chronický stres

Poruchy nálady

Epilepsia

Nespavosť

Chronické bolesti hlavy

Zápalové stavy a choroby vrátane artitídy

Tourettov syndróm

Črevné problémy vrátane celiakie, citlivosti na lepok a dráždivého čreva

Cukrovka

Nadváha a obezita

Stukovatená pečeň

Vysoká hladina cholesterolu

a mnoho ďalších...

Som jeden z vás...neveríte?

Pred 6 rokmi som ochorel na Otravu krvi. Zubatá mi stála za chrbtom a lekári mi dávali 5% šancu na prežitie. Moje pooperačné CRP bolo 420, kolabovali mi obličky, moje hrubé a tenké črevo bolo deravé a môj apendix ani nenašli keď ma operovali. Aby to nebolo všetko tak som mal ucpatý žalúdok neidentifikovateľnou hmotou a k tomu piesok v žlčníku.
Príčina?
Cpal som do seba neskutočné množstvá ryže , cestovín, pečených kureniec, stejkov atď. No boli to kvantá jedla. V podstate som sa prežral až na operačný stôl. Bol som športovec, ktorý si myslel, že takto sa môže stravovať. Zmena stravy bolo to, čo ma dostalo opäť na nohy. Áno, čítate dobre totálna zmena stravovania. Dnes mám 47 rokov a cítim sa ako znovu narodený vďaka zmene stravovacích návykov. Prezradím vám o akú zmenu išlo. Čítajte ďalej…

Nie je to úžasná predstava, že stačí zmeniť stravu a dokážete predísť chorobe alebo dokonca sa opäť vrátiť do života?

Na obrázku vidíte foto, povedali by ste dvoch žien. Je to však obraz ženy keď váži 110kg a 60kg

Vonkajší obrys vám hneď napovie kde je problém ale všimnite si čo je okolo orgánov a v mozgu.

Tento pohľad veru ani zrkadlo neukáže. Všimnite si ako je zväčšené srdce, pečeň.

Ako sú stlačené ostatné orgány, tým že sa v dutine brušnej nachádza veľké množstvo tuku.

Pod týmto tlakom na vnútorné orgány veru trávenie nemôže poriadne fungovať.

A kolená ? Bolia vás? Ten tlak na kolená je evidentný už na pohľad.

Počas Septického stavu a 6 rokov po

6 rokov od zmeny stravovania

ČO som teda zmenil vo svojom stravovaní?

Vyradil som zo svojej stravy lepok a sacharidy, ktoré pochádzali z obilnín, ryže, sóje, zemiakov, strukovín!

Viete, že 40% ľudí nedokáže spracovať lepok a 60% môže škodiť a ani o tom nevedia

Lepok a jeho negatíva

Demencia

Epilepsia

Bolesti hlavy

Depresia

Schizofrénia

ADHD

Zníženie libida

Dr.William Davis – Kniha Wheat Belly – Život bez pšenice píše

Trávenie po podaní pšenice vyprodukuje zložky podobné Morfínu,ktoré sa naviažu na receptory opiátov v mozgu. Keď sa tento efekt zablokuje alebo sa nekonzumujú žiadne potraviny vytvárajúce Exorfín ľudia majú značné abstinečné stavy. Udeje sa dokonalá búrka v tele aj v mozgu.

Práve ste sa zháčili…žiadne sacharidy?!

Presne tak žiadne sacharidy, ktoré pochádzali z obilnín, ryže, sóje, zemiakov, strukovín! Geneticky a fyziologicky sme indentický s našimi predkami, ktorí žili ešte pred úsvitom poľnohospodárstva. Geneticky sme úplne identický! Ľudská potreba sacharidov v potrave je prakticky nulová!

Dám vám nápovedu , čím som nahradil sacharidy

Takto začalo vyzerať moje stravovanie pred 6 rokmi

Moja strava začala obsahovať 75% tuku a nie len moja ale aj mojich klientov

Teraz ste určite na pochybách …Ideme ďalej. Ľudský mozog obsahuje až 70% tuku. Určite vás napadlo ale veď tuk obsahuje cholesterol a cholesterol škodí! To je ale veľký omyl. 1/5 mozgu obsahuje cholesterol. Ten v mozgu slúži ako antioxidant.

Telo vyrobí denne až 200mg cholesterolu,pretože ho zúfalo potrebuje.To je niekoľko x viac ako prijímame v strave. Čo sa teda stane akv strave obmedzíte cholesterol? Telo vyšle signál, ktorý označuje krízu. Pečeň zachytí tento signál a začne produkovať enzým Reduktáza, ktorý pomáha vyrovnávať deficit využitím sacharidov v strave na výrobu nadmernej zásoby cholesterolu.

Potom prídete k lekárovi na kontrolu v dobrej viere, že ste znížili stravu s obsahom cholesterolu a vo výsledkoch sa dozviete, že váš cholesterol vyletel do závratných výšok a to už lekar píše recept na statíny …lieky na zníženie cholesterolu.

Statíny – lieky na zníženie cholesterolu zvyšujú riziko prepuknutia cukrovky o 48%!

Teraz urobíme hrubú čiaru za stravovaním, ktoré nám škodí

Ketóza - kľúč k ľudskému zdraviu a dlhovekosti

Pozrime sa čo hovoria odborníci na Keto stravovanie

Dr.Perlmutter MD - autor knihy Pšeničný mozog

Štúdia potvrdzuje, že keto stravovanie má vysoký účinok ako liečba Alzheimerovej choroby, epilepsie, depresie, migrény, a mnoho ďalších chorôb, ktoré sužujú veľkú čast našej populácie.

Dr. Joe Mercola

Keto strava je jedným z najlepších spôsobov zdravého stravovania, ktoré môže zlepšiť vaše zdravie

Dr. Eric C. Westman - autor knihy The Art and Science of Low Carbohydrate Living

Novonarodené deti, ktoré sú výhradne dojčené, sa dostanú do stavu ketózy do dvanástich hodín po narodení a ketóny im poskytujú asi 25% ich energetickej potreby

Dr. David Jockers

Je doktor naturálnej medicíny, odborník na výživu a lekár . Aj napriek všetkým jeho dlhoročným štúdiám a jeho najlepšej snahe o udržanie vlastného zdravia ... Pred 9 rokmi sa u neho vyvinula rakovina kože pod pravým okom. Bol mladý muž, mal 29 rokov a práve otvoril kliniku. Ako lekár prírodnej medicíny skutočne veril, že existuje spôsob, ako sa uzdraviť bez toho, aby si otrávil systém toxickými chemoterapeutikami ... A mal pravdu. Zmenou stravovania prešiel na Keto stravu a zmenil celý svoj životný štýl stravovania a odstránením cukru, zápalových potravín a iných toxínov z jeho stravy pomohol svojmu telu vyliečiť sa z rakoviny kože v priebehu niekoľkých mesiacov ... A nielen to, ale tiež začal pociťovať aj iné zmeny... jasnejšie myslenie a fyzickú vitalitu, akú do vtedy nezažil vo svojom živote.

Čo je to teda Ketóza 

Čo je Keto strava?

Nutričná ketóza, ktorá sa dosahuje prostredníctvom ketoogénnej stravy , je metabolickým stavom, keď telo využíva tuk ako primárny zdroj paliva. Väčšina z nás je zvyknutá používať glukózu alebo cukor ako palivo, pretože tieto zložky prijímame častejšie, a to je to, čo naše telo používa na vytváranie energie. Keď však prejdeme na diétu s nízkym obsahom uhľohydrátov, na bielkoviny s vysokým obsahom tukov, umožní to nášmu telu prechod z používania cukru na používanie tuku ako nášho primárneho zdroja paliva. Telo teraz doslova spaľuje tuk na energiu! Týmto spôsobom telo dosahuje výživovú ketózu prostredníctvom ketogénnej stravy.

Dôležité! Toto naozaj neprehliadnite

Čo je beta-hydroxybutyrát?  Liek pre vaše telo a spaľovač tuku vašej nadváhy.

Definícia beta-hydroxybutyrátu je ketónové telo (alebo jednoducho ketón), ktoré je medziproduktom rozkladu tukov v tele. (1) Ketogenéza sa považuje za metabolizmus mastných kyselín β-oxidáciou. BHB je jednou z troch hlavných zložiek ketónového tela, ktoré sa vyrábajú, keď je niekto v metabolickom stave ketózy (ďalšie dve sú kyselina acetoctová a acetón).

Kedy sa maximalizuje produkcia BHB? Keď s niekto zdrží jedenia približne 16 hodín alebo viac. Telo interpretuje pôst ako známku toho, že príjem energie je nízky, zvyšuje produkciu ketónov, aby mal ďalší zdroj paliva. Produkcia ketónových telies pomáha šetriť všetku dostupnú glukózu pre mozog, ktorý rýchlo používa glukózu. Ak nie je k dispozícii glukóza, mozog využíva ketónové telieska.

Typy BHB

Je beta-hydroxybutyrát prírodný? Áno, je to prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina, ktorú telo vytvára v reakcii na diétu, hladovanie alebo hladovanie s nízkym obsahom sacharidov. Existujú dva typy BHB, ktoré je ľudské telo schopné vyrobiť: D-BHB (typ používaný na efektívnu energiu, ktorý má tiež účinky proti starnutiu) a L-BHB (používaný v menšej miere na energiu a tiež na syntézu) mastných kyselín).

Keď vaše telo produkuje ketóny z mastných kyselín, robí tak približne v týchto množstvách:

Beta-hydroxybutyrát (BHB) – 78 percent celkových ketónov v krvi

Acetoacetát (AcAc) – približne 20 percent ketónov v krvi

Acetón – iba asi 2 percentá ketónov v krvi

1. Podporuje chudnutie

Keď sú sacharidy drasticky obmedzené počas hladovania alebo počas keto stravovania, hladina inzulínu sa znižuje, čo umožňuje uvoľňovanie tuku z tukového tkaniva a zvyšuje úbytok hmotnosti.

Ketóny môžu tiež pomôcť zlepšiť výkon, fyzickú výkonnosť a regeneráciu (pokiaľ práve neprekonávate keto chrípku). Cvičenie, najmä intenzívne so záťažami, zvyšuje aktualizáciu ketónových teliesok, čo ďalej podporuje spaľovanie tukov.

2. Pomáha predchádzať alebo liečiť cukrovku / inzulínovú rezistenciu

Ketóny znižujú cirkulujúcu glukózu a inzulín, čo vedie k zníženej signalizácii receptora rastového faktora podobného inzulínu. V štúdiách zahŕňajúcich potkany sa ukázalo, že použitie exogénnych látok znižuje hladinu glukózy a inzulínu v krvi, aj keď potkany konzumujú vysoko spracovanú stravu s vysokým obsahom kukuričného škrobu. (4) Ako taký môže BHB pomôcť pri diéte na inzulínovú rezistenciu.

3. Bojuje proti rakovine

V štúdiách na zvieratách sa ukázalo, že podávanie myší, ktoré sú postihnuté rakovinou v neskorom štádiu rakoviny, exogénne ketóny prispieva k výraznému zvýšeniu miery prežitia. V štúdii z roku 2014 uverejnenej v Medzinárodnom vestníku rakoviny sa preukázalo, že suplementácia ketónmi „znižuje životaschopnosť nádorových buniek a predlžuje prežitie myší s metastatickou rakovinou“.

Jedným z dôvodov, prečo strava s nízkym obsahom sacharidov môže pomôcť v boji proti rakovine, je skutočnosť, že rakovinové bunky exprimujú abnormálny metabolizmus charakterizovaný zvýšenou spotrebou glukózy, ktorá uľahčuje genetické mutácie a mitochondriálnu dysfunkciu. Štúdie naznačujú, že rakovinové bunky nie sú schopné efektívne využívať ketónové telieska na energiu, zatiaľ čo zdravé tkanivá môžu. Ukázalo sa tiež, že ketóny inhibujú proliferáciu a životaschopnosť kultivovaných nádorových buniek.

V tejto konkrétnej štúdii boli myši kŕmené štandardnou stravou doplnenou buď 1,3-butándiolom (BD) alebo esterom ketónu, ktorý bol metabolizovaný na ketónové telá BHB a acetoacetát. Rast nádoru bol monitorovaný. Počas štúdie prežitia sa meral čas prežitia, rýchlosť rastu nádoru, glukóza v krvi, BHB v krvi a telesná hmotnosť. Ukázalo sa, že suplementácia ketónmi znižuje proliferáciu a životaschopnosť rakovinových buniek, a to aj v prítomnosti vysokej hladiny glukózy. Suplementácia ketónmi v potrave pomocou BD a ketónesteru predĺžila prežitie u myší so systémovou metastatickou rakovinou o 51 percent, respektíve 69 percent.

4. Chráni mozog

Štúdie naznačujú, že výhody BHB, pokiaľ ide o kognitívne / duševné zdravie, zahŕňajú zlepšenie pamäte, zamerania, pozornosti, fyzického výkonu a učenia; zníženie poškodenia voľnými radikálmi; zníženie zápalu a rizika kognitívneho poklesu u starších dospelých; ochrana pred epilepsiou a neurodegneratívnymi chorobami a ich liečenie; a zníženie rizika porúch súvisiacich s náladou, ako je depresia.

Ketóny môžu pomôcť znížiť riziko neurodegeneratívnych chorôb – napríklad Alzheimerovej choroby, demencie a Parkinsonovej choroby – znížením oxidačného stresu v mozgu a ochranou mozgových buniek (najmä mitochondrií), neurónov a synapsií. Zdá sa tiež, že ketóny pomáhajú znižovať hromadenie molekuly nazývanej amyloid-β, ktorá súvisí s vývojom chorôb vrátane Alzheimerovej choroby. Ak nie je k dispozícii glukóza, mozog sa stáva veľmi vnímavým a reaguje na ketónové telieska, najmä BHB, ktoré sa ľahko absorbuje (zhruba rýchlosťou 0,032 mmol / kg za minútu).

5. Má protizápalové účinky

BHB môže pomôcť zabrániť uvoľňovaniu zápalových molekúl, ktoré prispievajú k rôznym ochoreniam postihujúcim srdce, mozog, kosti, pokožku a podobne. Výskum naznačuje, že BHB interferuje so zápalovou reakciou nazývanou NLRP3 inflammasóm a navyše znižuje uvoľňovanie prozápalových cytokínov, vrátane interleukínu IL-1 p a IL-18.

6. Potenciálne predlžuje životnosť

Aj keď to ešte nebolo dokázané v štúdiách na ľuďoch, štúdie zahŕňajúce kvasinky, myši a primáty zistili, že ketóny môžu pomôcť predĺžiť životnosť a podporiť dlhovekosť. Po celé roky je známe, že obmedzenie kalórií je jeden zásah, ktorý predlžuje životnosť tým, že redukuje nadbytočnú tukovú hmotu, spôsobuje menej oxidačného stresu a zápalu, spôsobuje pozitívne zmeny v črevnom mikrobióme, znižuje hormón inzulínu a spôsobuje menšie hromadenie železa. Podľa jednej štúdie uverejnenej v časopise IUBMB sa zistilo, že ketónové telá „napodobňujú životnosť predlžujúcu vlastnosti kalorického obmedzenia“.

Podľa záveru autora: „Predpokladáme, že zvyšovanie hladín ketónových telies predlžuje životnosť ľudí a že kalorické obmedzenie predlžuje životnosť aspoň čiastočne zvýšením hladín ketónových teliesok.“

Vedci sa vyjadrujú, že ketóny môžu byť schopné predĺžiť životnosť kvôli zníženej aktivite inzulínu / IIS. Zdá sa, že telá ketónov tiež pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi a mitochondriám energetických buniek, a to aj u starších jedincov, ktorí majú obmedzenú schopnosť oxidovať metabolity glukózy. To má pozitívny vplyv na génovú expresiu a zvyšuje ochranu proti oxidačnému stresu, napríklad zlepšením antioxidačných enzýmových aktivít vrátane superoxiddismutázy 2, katalázy, glutatiónperoxidázy a ďalších.

História a fakty o BHB

Ketóny boli dlho považované za jednoduché nosiče energie z pečene do periférnych tkanív počas dlhodobého hladovania alebo cvičenia. V posledných desaťročiach je zrejmé, že ketóny, najmä BHB, majú rôzne signalizačné funkcie a výhody. Ketónové telá sa objavili ako rozhodujúce regulátory metabolického zdravia, ktoré pomáhajú liečiť nielen pacientov s epilepsiou, ale aj obezitu, cukrovku, neurodegeneratívne stavy a ďalšie.

Je beta-hydroxybutyrát bezpečný? BHB je niečo, čo vaše telo produkuje, aby zabezpečilo prežitie v časoch nedostatku potravy alebo hladovania. Produkcia ketónov je vlastne mechanizmus prežitia a je úplne prirodzený a bezpečný.

Je Keto stravovanie vhodné pre každého?

Nie je vhodná pre ľudí, ktorí sa nechcú vzdať sladkostí a radšej si budú užívať krátkodobý pocit blaha z prúdiacej glukózy v krvi a slastného pocitu v mozgu.

Toto stravovanie je prospešné pre každého kto chce žiť zdravo a dlho a nutná pre tých, ktorí trpia na…

✔️ Nadváhu a obezitu

✔️ Problémy s neurodegeneratívnymi stavmi, ako je demencia, Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba

✔️ Na niektoré druhy rakoviny, najmä mozgu, nervového systému a krvi (leukémia).

✔️ Chronickú bolesť

✔️ na záchvaty paniky

 Keto stravovanie je ideálna a prirodzená pre každého kto chce dosiahnuť neuveriteľné výsledky stravovaním. Možné je to však len vtedy ak budete mať tie správne informácie!

A preto som pre vás vytvoril 60dňový Keto stravovací systém aby ste získali tie správne informácie

60 dňový Keto stravovací systém

OBSAHUJE

Keto stravovací systém stravovania pre dámy na 60 dní (cena 220 eur)

60 dňový rozpis jedál pre dámy s podrobným popisom množstiev na daný deň

Keto stravovací systém stravovania pre pánov na 60 dní (cena 220 eur)

60 dňový rozpis jedál pre pánov s podrobným popisom množstiev na daný deň

Nákupný zoznam potravín (cena 5eur)

Zoznam potravín, ktorý vám uľahčí výber potravín v obchode ako aj prípravu jedál

Video priamo k stravovaciemu plánu (cena 50eur)

Video vám uľahčí ako používať stravovací plán. Zodpoviem vám v ňom množstvo kladených otázok s ktorými sa v praxi stretávam

8 inštruktážnych vídeí (cena 200eur)

Videá pripravené len pre vás aby vaša cesta za cieľom bola čo najjednoduchšia

Keto recepty na jedlá (cena 20eur)

Keto recepty jedál ako inšpirácia pre váš stravovací plán

Keto recepty na kokteily (cena 20eur)

Keto recepty nápojov ako inšpirácia pre váš stravovací plán

Celková cena: 735eur

Hodiny
Minúty
Sekundy

Cena dnes 49eur

30 dňová Garancia vrátenia peňazí

Ak sa rozhodnete, že produkt vám nevyhovuje , budú vám vrátené peniaze bez toho aby ste museli udať dôvod

Kontakt

© 2019 Jaro Kučík – Všetky práva vyhradené

* VYHLÁSENIE: Niektoré výsledky chudnutia uvedené na tejto webovej stránke nie sú typické. Priemerný človek môže očakávať, že príde o pol kg až 1kg týždenne, neexistuje žiadna záruka, že dôjde k chudnutiu. Výsledky sa líšia v dôsledku mnohých faktorov, vrátane jedla, spotrebovanej vody a množstva spánku.
Táto webová stránka neposkytuje lekárske ani zdravotné poradenstvo.